Gdańsk: staranował 23 osoby. Trafi do zamkniętego ośrodka?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2017 09:17

Minister Zbigniew Ziobro chce by Michał L., który potrącił 23 osoby na sopockim molo, wrócił do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Sąd Okręgowy w Gdańsku decyzję w tej sprawie podejmie 23 maja.

Gdańsk: staranował 23 osoby. Trafi do zamkniętego ośrodka?

Michał L. trafił do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, bo biegli stwierdzili jego niepoczytalność. 33-letni wówczas Michał L. został poddany badaniu sądowo-psychiatrycznemu po tym, jak 19 lipca 2014 r. wjechał rozpędzoną hondą w tłum ludzi na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Staranował 23 osoby, sześć osób odwieziono do szpitala.

6 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Sopocie orzekł, że w miejsce przymusowego leczenia można wobec Michała L. wprowadzić środki "wolnościowe", takie jak: terapię, elektroniczną kontrolę miejsca pobytu w systemie dozoru mobilnego, dalsze stosowanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wydając orzeczenie sąd kierował się m.in. badaniem przeprowadzonym przez biegłych psychiatrów.

Tydzień później, na wniosek prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, do Sądu Okręgowego w Gdańsku trafiło zażalenie w tej sprawie. W ocenie Prokuratury Krajowej, "doszło do nieprawidłowości w ocenie opinii sądowo-psychiatrycznej". Według prokuratury "konieczne jest zatem stosowanie wobec Michała L. środka izolacyjnego w postaci zakładu psychiatrycznego".

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum