Gdańsk: prokuratura okręgowa przejęła śledztwo ws. szpitala psychiatrycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2010 14:01

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejęła śledztwo w sprawie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Zbadanych zostanie także kilkanaście związanych ze szpitalem postępowań, które prowadziła starogardzka prokuratura w ciągu ostatnich dwóch lat.

Gdańsk: prokuratura okręgowa przejęła śledztwo ws. szpitala psychiatrycznego
Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, decyzję o przejęciu ze starogardzkiej Prokuratury Rejonowej postępowania w sprawie szpitala, podjął w czwartek (16 grudnia) prokurator okręgowy Dariusz Różycki. On także zdecydował o zbadaniu 14 spraw związanych ze szpitalem, a prowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat przez śledczych ze Starogardu Gdańskiego.

Wawryniuk zaznaczyła, że tylko jedna z 14 spraw, które zostaną zbadane, dotyczyła oddziału, na terenie którego miało dochodzić do nieprawidłowości.

Jak ujawniły kontrole przeprowadzone w szpitalu, m.in. przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii, Rzecznika Praw Dziecka oraz dyrekcję placówki, na Oddziale Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Nieletnich wobec pacjentów stosowana była przemoc fizyczna i psychiczna – byli oni kopani, szarpani, stosowano wobec nich szantaż, poniżano i ośmieszano.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum