Gdańsk: kolejny przypadek molestowania seksualnego nastolatki w szpitalu psychiatrycznym

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2019 15:24

To kolejny (trzeci) przypadek molestowania seksualnego nastolatki w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku w ciągu ostatnich miesięcy. Do zajścia miało dojść 8 czerwca, ale dopiero niedawno dyrekcja placówki zawiadomiła prokuraturę.

Gdańsk: kolejny przypadek molestowania seksualnego nastolatki w szpitalu psychiatrycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, podejrzany nie został jeszcze zatrzymany. Obecnie planowane jest przesłuchanie pokrzywdzonej w celu ustalenia okoliczności zdarzenia - informuje Radio Gdańsk.

Sprawcą doprowadzenia małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej miał być pełnoletni pacjent przebywający na oddziale młodzieżowo-dziecięcym.

Prokuratura bada też, czy nadzór nad pacjentami szpitala jest prawidłowy. W jednej z tych spraw został wyszczególniony materiał do odrębnego postępowania, w którym śledczy koncentrują się wyłącznie na kwestiach dotyczących ewentualnych nieprawidłowości po stronie lecznicy.

W dwóch wcześniejszych przypadkach 37-latek miał molestować dwie 13-latki, a 25-latek miał zgwałcić 15-latkę. Obaj podejrzani są w areszcie.

Więcej: radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze