Gdańsk: dyrektor szpitala odwołany za nieprawidłowości

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2009 20:20

Zarząd województwa pomorskiego odwołał Mirosława Domosławskiego ze stanowiska dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii (PCT) w Gdańsku - jednego z największych szpitali w regionie.

Odwołanie to efekt negatywnych wyników kontroli przeprowadzonych w placówce, w tym kontroli CBA.

Jak poinformował rzecznik prasowy pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Konopacki, decyzja o odwołaniu dyrektora Domosławskiego zapadła na zebraniu zarządu województwa.

– Zwołano je w trybie nadzwyczajnym po tym, jak we wtorek (22 grudnia) do urzędu dotarło wystąpienie pokontrolne CBA – wyjaśnił Konopacki.

Dodał, że na nieprawidłowości w zarządzaniu PCT natrafiano już wcześniej w czasie kontroli, jakie przeprowadzały w placówce NIK oraz sam Urząd Marszałkowski.

– Raport CBA ujawnił jednak – niemożliwe wcześniej do zweryfikowania – nowe, istotne informacje w zakresie możliwych powiązań kapitałowych i personalnych przy zamówieniach publicznych udzielanych przez PCT – powiedział Konopacki dodając, że chodzi o zamówienia z lat 2006-2008.

Rzecznik poinformował też, że z wystąpienia CBA wynika, iż dyrektor PCT „nadużył udzielonych mu uprawnień, przez co wyrządził kierowanemu przez siebie podmiotowi znaczną szkodę majątkową”.

Konopacki zaznaczył, że szczegóły dotyczące zarówno nieprawidłowości, jak i wielkości szkód są tajne i może je ujawnić jedynie CBA.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński nie był w stanie we wtorek (22 grudnia) po południu sprecyzować informacji dotyczących kontroli. Z nieoficjalnego wiarygodnego źródła zbliżonego do pomorskiego samorządu PAP ustaliła, że w wyniku działań dyrektora w kilku przetargach szpital mógł stracić po kilkaset tysięcy zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum