Gdańsk: chirurg podejrzany o molestowanie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2017 10:06

We wtorek rano (7 lutego) policja zatrzymała w Gdańsku 65-letniego lekarza. Śledczy badają, czy zatrzymany mężczyzna molestował swoje pacjentki.

Gdańsk: chirurg podejrzany o molestowanie
Śledczy badają, czy zatrzymany mężczyzna molestował swoje pacjentki. Fot. Fotolia

Wcześniej sprawę zgłosiła jedna z pacjentek chirurga, która informowała, że mężczyzna ją molestował.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez gdańską policję pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Rzecznik prasowa tej prokuratury Tatiana Paszkiewicz poinformowała PAP, że dopiero po wykonaniu czynności procesowych z udziałem mężczyzny prokuratura poinformuje o treści postawionych zarzutów oraz liczbie pokrzywdzonych kobiet.

Paszkiewicz wyjaśniła, że postępowanie w tej sprawie trwa od grudnia 2014 roku, kiedy to do organów ścigania zgłosiła się jedna z pacjentek lekarza.

Rzecznik prasowa gdańskiej policji Aleksandra Siewert, poinformowała z kolei PAP, że policjanci pracujący nad tą sprawą przesłuchali dotąd ponad dwa tysiące pacjentek lekarza, chirurga - onkologa .

Po zatrzymaniu 65-letniego mężczyzny przeszukano jego mieszkanie. - Zabezpieczono dokumentację medyczną i kamerę z rejestratorem, która znajdowała się w gabinecie - powiedziała PAP Siewert dodając, że w mieszkaniu znaleziono też broń i amunicję. Trwa sprawdzanie, czy lekarz miał pozwolenie na broń.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez radio RMF lekarz mógł w trakcie badań i wizyt, molestować seksualnie ponad 30 kobiet.

Więcej: www.polskatimes.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum