Gdańsk: aborcje "eugeniczne" w UCK? Organizacja pro-life zawiadamia prokuraturę

Autor: Dziennik Bałtycki/ Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2021 14:05

"Fundacja Pro - prawo do życia" skierowała do prokuratury zawiadomienie w sprawie aborcji dokonanych po 22 października ub.r. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Gdańsk: aborcje "eugeniczne" w UCK? Organizacja pro-life zawiadamia prokuraturę

Zdaniem fundacji miało to być 21 zabiegów aborcyjnych "z powodu przesłanki eugenicznej", do jakich w placówce miało dochodzić po ogłoszeniu, a przed publikacją kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Zawiadomienie fundacji rzeczywiście trafiło pod koniec stycznia do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, skąd na początku lutego przekazano je do właściwej dla UCK Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Jak mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej, jest ono analizowane, ale żadne czynności nie były podejmowane.

Krytyczne stanowisko Prokuratury Krajowej w sprawie działań podjętych w podobnej sprawie przez śledczych z Białegostoku wydaje się rozwiewać wątpliwości: wszczęcia śledztwa nie będzie. Odnosząc się do sytuacji podlaskich śledczych, ich przełożeni napisali, że wszczęte czynności sprawdzające „były błędne i nieuzasadnione”.

Więcej: Dziennik Bałtycki

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum