Gdańsk: Krzysztof Sz., który zaatakował pacjenta i pielęgniarkę, usłyszał zarzuty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2020 21:26

Krzysztof Sz., który w szpitalu na Zaspie zaatakował w piątek 93-letniego pacjenta i pielęgniarkę, usłyszał zarzuty - poinformowała w sobotę (11 stycznia) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo oraz spowodowanie obrażeń ciała.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk prokurator przedstawił 61-letniemu Krzysztofowi Sz. zarzut zabójstwa 93-letniego pacjenta z zamiarem bezpośrednim oraz spowodowania obrażeń ciała u pielęgniarki.

- 93-latek doznał licznych obrażeń w postaci stłuczenia powłok twarzy i głowy oraz złamań kości twarzoczaszki. Ze wstępnej opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną jego śmieci było uduszenie krwią spływającą do dróg oddechowych z doznanych obrażeń - podała Wawryniuk.

Dodatkowo prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie 61-latka na trzy miesiące.

Krzysztof Sz. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Jak powiedziała PAP Wawryniuk, w trakcie przesłuchania zasłaniał się niepamięcią. Za zabójstwo grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragedii doszło w nocy z czwartku na piątek około godz. 3 na oddziale wewnętrznym Szpitala św. Wojciecha na Zaspie. Krzysztof Sz. zaatakował przebywającego z nim na sali 93-latka. Napastnik zadał ofierze szereg ciosów w głowę. - Uderzał z bardzo dużą siłą metalowym stojakiem na kroplówki. Zaatakował również pielęgniarkę, która weszła do sali na obchód. Szarpał ją za włosy oraz uderzał po głowie. Kobieta zaczęła krzyczeć - relacjonowała Wawryniuk.

 Anna Machińska

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum