Gardias o ustawie o pracownikach ZOZ: Weto prezydenta to nasz jedyny ratunek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 października 2008 23:08

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias bardzo krytycznie oceniła ustawy zdrowotne przyjęte przez Sejm. - Weto prezydenta to nasz jedyny ratunek - powiedziała Gardias PAP. Dorota Gardias wraz z grupą pielęgniarek, które obserwowały wieczorne głosowania, opuściła galerię sejmową, po tym jak Sejm przyjął ustawę regulującą czas pracy osób zatrudnionych w zakładach opieki zdrowotnej.

- Nie ma tu co oceniać, jest mi bardzo przykro - powiedziała PAP Gardias po opuszczeniu galerii.

W jej opinii, „nie myśli się o pracownikach ochrony zdrowia, nie myśli się o pacjentach, po prostu idzie wszystko na żywioł, tylko że ochrona zdrowia to nie fabryka kubków“.

- Zmęczona pielęgniarka to niebezpieczeństwo dla pacjenta - dodała Gardias.

- To jest niemożliwe, żeby tak było, mam nadzieję, że będzie weto prezydenta, to jedyny nasz ratunek na ten moment - podkreśliła.

Oprócz ustawy o pracownikach ZOZ-ów, Sejm uchwalił ównież m.in. ustawę o przekształcaniu ZOZ-ów w spółki kapitałowe, ustawę o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, ustawę określającą zasady przyznawania akredytacji placówkom udzielającym świadczeń medycznych oraz ustawę o konsultantach krajowych i wojewódzkich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum