Fundacja Trans-Fuzja: po wecie prezydenta jesteśmy w punkcie wyjścia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2015 13:19

Jesteśmy w punkcie wyjścia, dla nas nie zmienia się nic - powiedziała PAP rzeczniczka Fundacji Trans-Fuzja Edyta Baker po tym, jak Sejm nie zajął się wetem prezydenta do ustawy o uzgodnieniu płci. Dodała, że fundacja nadal będzie prowadziła działania zmierzające do zmiany prawa.

Fundacja Trans-Fuzja: po wecie prezydenta jesteśmy w punkcie wyjścia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek (9 października) w Sejmie nie doszło do głosowania, bo komisje zdrowia oraz sprawiedliwości i praw człowieka, choć rekomendowały jego odrzucenie, to nie wyznaczyły sprawozdawcy swego stanowiska przed rozpoczynającym się o godz. 9 blokiem głosowań.

- Sytuacja wraca do punktu wyjścia. Dla nas nie zmienia się nic. Nadal mamy pod górę. Nadal trzeba będzie pozywać rodziców - powiedziała Baker. Działanie polityków na ostatnim odcinku prac legislacyjnych nad ustawą o uzgodnieniu płci nazwała "żenadą".

- O tym, co się stało, nie zdecydowała sama treść ustawy - która przecież mogła być dla kogoś niewygodna - ale kalkulacja polityczna. Ustawa stała się przedmiotem gry politycznej. Politycy pokazali, że mają nas gdzieś, że interesują ich tylko stołki - dodała.

Ustawę o uzgodnieniu płci prezydent zawetował w miniony piątek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze