Francja wprowadza medyczną marihuanę, na razie w ramach eksperymentu

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2019 12:12

Francuscy decydenci postanowili, że w kraju zostanie dopuszczona do stosowania u chorych medyczna marihuana. Produkt ten jak na razie będzie podawany pacjentom w ramach dwuletniego eksperymentu.

Francja wprowadza medyczną marihuanę, na razie w ramach eksperymentu
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Według danych od 300 tys. do miliona osób może kwalifikować się do używania medycznej marihuany. Eksperymenty z terapeutycznymi konopiami indyjskimi potrwają około dwóch lat. Jeśli zakończy się powodzeniem, wkrótce preparat ten stanie się dostępny dla setek tysięcy chorych Francuzów - pisze Rzeczpospolita.

Na czele ekspertów, którzy odpowiadają za ocenę ustaleń dotyczących wprowadzenia medycznej marihuany stoi Nicolas Authier, szef farmakologii w klinice Clermont-Ferrand University Hospital Centre. Sprawozdanie jego zespołu zostanie opublikowane 26 czerwca.

Obecnie we Francji nie jest możliwe legalne produkowanie medycznej marihuany. Dlatego też uprawy pojawią się na zamkniętych polach i w szklarniach, w których będą panowały odpowiednie warunki. 

Samo stosowanie konopi będzie ściśle kontrolowane, a lekarze będą mogli przepisywać marihuanę leczniczą pacjentom, tylko wtedy, gdy inne dostępne metody uśmierzania bólu nie przyniosą efektów.

Więcej: www.rp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum