Francja: o pomyłkach lekarzy i oszustwach dentystów

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2013 09:14

Ministerstwo Zdrowia we Francji wszczęło dochodzenie, by ustalić, jak doszło do pomyłki z zamianą pacjentów w szpitalu w mieście Vienne. Lekarze przez pomyłkę zoperowali pacjenta, który nie wymagał zabiegu, a ciężko chorego człowieka, który miał być operowany w trybie natychmiastowym odesłali do domu i nie wiedzą, jak go odnaleźć - informuje RMF FM.

Francja: o pomyłkach lekarzy i oszustwach dentystów
Z kolei w listopadzie ub.r. policja rozbiła szajkę dentystów-przestępców z Francuskiej Riwiery. Wyrywali bogatym pacjentom zdrowe zęby, żeby wstawić im bardzo drogie koronki i implanty. Dentyści-oszuści wykonywali również niepotrzebne, skomplikowane zabiegi chirurgiczne, fałszowali zdjęcia rentgenowskie i dokumentację lekarską.

Według prokuratury, dentyści oszukiwali również fiskusa i Krajową Kasę Chorych. Przesyłane jej rachunki sugerowały, że każdy z oszustów pracował ponad 50 godzin dziennie, przyjmując w tym czasie ponad 70 pacjentów.

Kilka tygodni wcześniej sąd w Lyonie skazał na dwa lata więzienia i zwrot pół miliona euro pielęgniarkę, która również dopuściła się nadużyć finansowych. Pielęgniarka używała sfałszowane zlecenia lekarskie i elektroniczne karty pacjentów, by wyłudzić pieniądze z publicznej kasy chorych.

Więcej: http://www.rmf24.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum