Fizjoterapia: specjalizacja bez prawa do urlopu szkoleniowego

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2010 09:29

Nie ma przepisów, które gwarantowałyby robiącym specjalizację z fizjoterapii wolne dni na naukę przed końcowym egzaminem. Ministerstwo zdrowia zapewnia, że odpowiednie przepisy są już projektowane.

Fizjoterapia: specjalizacja bez prawa do urlopu szkoleniowego

Magistrowi, który robi specjalizację z fizjoterapii, pracując w szpitalu, nie przysługuje w związku z egzaminem końcowym urlop szkoleniowy z kodeksu pracy – informuje Rzeczpospolita. Według gazety jest to luka w prawie.

Kodeks pracy urlopów specjalizacyjnych nie wymienia. Stanowi tylko, że 6 dni urlopu otrzyma pracownik, który przystępuje do egzaminów eksternistycznych, maturalnego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. 21 dni urlopu przysługuje na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

Według Ministerstwa Zdrowia ma się to zmienić. Regulacje z tym związane, w tym wymiar urlopu szkoleniowego, będą wynikały z ustawy o niektórych zawodach medycznych i zasadach uzyskiwania tytułu specjalisty w innych dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Niestety, to prawo jest dopiero w fazie projektu.

Więcej: www.rp.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum