Firma skazanego za aborcje świadczy usługi dla Kancelarii Prezydenta

Autor: Dziennik/ Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2009 10:35

Ponad 220 tys. zł zarobi na współpracy z Kancelarią Prezydenta właściciel klinika Mediq, której właściciel

Lekarz kłopoty z prawem ma od dwóch lat, kiedy to 16 marca 2007 roku, policjanci kroczyli do jego gabinetu podczas przygotowań osiemnastoletniej pacjentkę do znieczulenia przed aborcją. Policjanci zostali zaalarmowani przez znajomego dziewczyny. Jerzy P. został zatrzymany pod zarzutem usiłowania przeprowadzenia nielegalnej aborcji.

Tydzień przed tym zdarzeniem lekarz podpisał w imieniu swojej kliniki umowę na przeprowadzanie badań medycznych dla Kancelarii Prezydenta, opiewającą na kwotę 110 tys. złotych.

Kancelaria nie rozwiązała wówczas umowy, a rok później podpisała kolejną – na 54 tys. zł.

W kwietniu tego roku Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał, że ginekolog i asystujący mu anestezjolog są winni usiłowania dokonania aborcji i skazał ich na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata, po 75 tys. zł grzywny oraz zakazał wykonywania zawodu przez dwa lata. Miesiąc później Kancelaria Prezydenta podpisała z Jerzym P. kolejną umowę, opiewającą tym razem na 33,5 tys. zł.

Od trzech tygodni właściciel kliniki Mediq jest już prawomocnie skazany. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał karę więzienia i grzywny nałożone przez sąd I instancji, ale zezwolił obu skazanym na wykonywanie zawodu.

Kancelaria Prezydenta teraz współpracy nie zerwie.

– Umowa na świadczenie usług laboratoryjnych – jak tłumaczą urzędnicy Kancelarii, obowiązuje do wyczerpania kwoty 33,5 tys zł, ale nie dłużej niż do 31 grudnia 2009 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum