Filmowiec skarży więziennego lekarza

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2009 12:43

Lew R. skarży więziennego lekarza o zaniedbanie obowiązków, co miało go narazić na zawał serca.

Zdaniem mecenasa Jacka Pietrzaka, kardiolog z Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia jego klienta, który był osadzony w łódzkim areszcie. Dlatego złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez więziennego kardiologa.

Według adwokata, lekarz odmówił przyjęcia Lwa R. do więziennego szpitala. Po wykryciu przebytego zawału mięśnia sercowego, nie zlecił badań specjalistycznych:

– Zamiast tego lekarz miał przepisać Lwu R. leki, po których pacjent czuł się źle. Chory musiał je przyjmować, bo odmowa  byłaby traktowana jako przewinienie dyscyplinarne.

Dopiero gdy producent został przywieziony na przesłuchanie, prokurator, widząc go w złym stanie zdrowia, wezwał pogotowie. Lekarz z karetki miał po przebadaniu R. nakazać odstawić leki zapisane przez kardiologa. Łódzka prokuratura zajęła się już sprawą. Decyzja, czy postępowanie zostanie wszczęte, będzie podjęta po 30 dniach.

Producenta filmowego Lwa R. zatrzymano 25 maja. Przebywał w areszcie jako podejrzany w śledztwie dotyczącym korupcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Po wpłaceniu pół miliona zł kaucji, 20 listopada wyszedł na wolność.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum