Fiałek: apeluję o utworzenie specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem hejtu wobec lekarzy

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2020 15:22

W poniedziałek (4 maja) Bartosz Fiałek, przewodniczący regionu kujawsko-pomorskiego OZZL wysłał pismo do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ws. narastającego hejtu wobec pracowników ochrony zdrowia. Apeluje w nim o utworzenie specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem z urzędu hejtu i agresji skierowanej wobec pracowników ochrony zdrowia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Kopię pisma Fiałek skierował również do Komendy Głównej Policji. Zamieścił ją także na własnym koncie na Facebooku.

Jak wyjaśnia Fiałek, tworząc wspomniane rozwiązania wystarczy wzorować się na powołanych w prokuratorach regionalnych i rejonowych w całym kraju komórkach zajmujących się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi.

Uzasadniając potrzebę powołania wspomnianych komórek Fiałek pisze: "w ostatnim czasie byliśmy świadkami nieobsługiwania nas przez pewne podmioty spożywcze, wybijania nam okien w domach, niszczenia samochodów przy pomocy spray-ów, przebijania opon czy oblewani drzwi od mieszkania farbą. Wspomnę jeszcze o powszechnych sugestiach abyśmy opuszczali swoje mieszkania na czas epidemii czy problemach z zapisaniem naszych dzieci do żłobków czy przedszkoli".

- Ponieważ, jako pracownicy ochrony zdrowia na co dzień ratujemy zdrowie i życie Polek i Polaków, narażając przy okazji swoje, w tej sytuacji powołanie ww. komisji byłoby  wyrazem najwyższej troski o personel medyczny - uważa

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum