Ewa Kopacz spotkała się w Sejmie z pielęgniarkami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2011 13:52

Minister zdrowia Ewa Kopacz w sobotę (19 marca) spotkała się z pielęgniarkami, okupującymi od czwartku galerię sejmową. Protestujące przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych są przeciwne pracy w szpitalach na podstawie kontraktów.

Ewa Kopacz spotkała się w Sejmie z pielęgniarkami

W piątek (18 marca) Sejm uchwalił ustawę o działalności leczniczej, która przewiduje możliwość zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na podstawie umów cywilno-prawnych.

- Jak trzeba, będziemy rozmawiać nawet całe dni i noce - powiedziała Ewa Kopacz dziennikarzom przed spotkaniem z pielęgniarkami, które odbyło się dziś (19 marca) w południe.

Wcześniej około godz. 11.00 zespół negocjacyjny pielęgniarek spotkał się z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną. W spotkaniu uczestniczyła również Ewa Kopacz oraz wiceminister zdrowia Jakub Szulc. Rozmowa trwała około pół godziny.

Szefowa OZZPiP Dorota Gardias, pytana po zakończeniu tego spotkania, czy daje ono nadzieję na pozytywne zakończenie sporu, powiedziała dziennikarzom, że "w trakcie negocjacji każde spotkanie daje nadzieję i obie strony muszą w końcu, w którymś momencie się spotkać".

Gardias nie chciała mówić, czy pielęgniarki usłyszały jakieś konkretne propozycje, ponieważ – jak zaznaczyła – takie są zasady w poważnych negocjacjach.

Przewodnicząca OZZPiP nie odpowiedziała również na pytanie, jakie plany mają protestujące pielęgniarki, gdyby nie udało się osiągnąć porozumienia. - W trakcie negocjacji różne są sytuacje i scenariusz często pisze się sam - stwierdziła.

Pytana, jak protestujśce kobiety radzą sobie w kolejnym dniu powiedziała, że "każda okupacja jest bardzo ciężka zarówno dla jednej jak i drugiej strony".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum