Ewa Kopacz może przejąć laskę marszałkowską...

Autor: TVP Info/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2010 10:33

Jeżeli Bronisław Komorowski zostanie prezydentem jego miejsce w marszałkowskim fotelu może zająć minister zdrowia Ewa Kopacz.

– Ten scenariusz wydaje się być teraz najbardziej prawdopodobny. Ewa Kopacz jest wyjątkowo lojalna wobec premiera Donalda Tuska. I za tę lojalność ma spotkać ją nagroda – mówi jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej dla TVP Info. – Poza tym miała ostatnio dobrą passę w mediach – dodaje.

Zdaniem TVP Info na początku roku akcje Ewy Kopacz wzrosły po tym, gdy pojawiły się zarzuty, że ogłoszenie przez Światową Organizację Zdrowia pandemii świńskiej grypy mogło być efektem zmowy z producentami szczepionek. Polska, jako jedno z niewielu europejskich państw, nie kupiła masowych ilości szczepionek. Minister była tez chwalona za zaangażowanie w ustalanie tożsamości ofiar.

W ministerialnym fotelu, według informatorów telewizji, Ewę Kopacz miałby zastąpić wiceminister zdrowia Jakub Szulc. Jak na razie Szulc zaprzecza jednak tym informacjom.

Wiadomościom co do objęcia przez Ewę Kopacz marszałkowskiego fotela zaprzecza rzecznik resortu zdrowia Piotr Olechno, który twierdzi, że Kopacz chce pełnić funkcję ministra zdrowia tak długo jak to będzie możliwe.

Więcej: TVP_Info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum