Elbląg: zwolniona dyscyplinarnie dyrektor szpitala wróci na stanowisko?

Autor: info.elblag.pl/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2013 15:58

Czy Wiesława Lech, zwolniona dyscyplinarnie ze stanowiska dyrektora Szpitala Miejskiego, ponownie będzie kierować lecznicą? Decyzją Sądu Okręgowego w Elblągu została ona przywrócona do pracy. Z byłą dyrektor spotka się prezydent miasta, Jerzy Wilk.

Elbląg: zwolniona dyscyplinarnie dyrektor szpitala wróci na stanowisko?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiesława Lech została odsunięta od kierowania Szpitalem Miejskim 30 lipca 2012 r. Ówczesne władze miasta skierowały przeciwko niej wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie, czy podczas przeprowadzanych w szpitalu konkursów nie doszło do korupcji - informuje portal info.elblag.pl

Wiesława Lech kierowała Szpitalem Miejskim w Elblągu od stycznia 2008 r. Ponieważ szpital popadał w długi, rozpoczęto w placówce wnikliwe kontrole. To one wykazały nieprawidłowości, m.in. przy zawieraniu niekorzystnych dla szpitala kontraktów z lekarzami. W kwietniu 2012 r., władze miasta skierowały do prokuratury wniosek w sprawie podejrzenia zaistnienia przestępstwa. Sprawą zajęła wtedy się Prokuratura Rejonowa w Działdowie, jednak po miesiącach pracy, sprawę umorzyła. Z tą decyzją nie zgodził się elbląski samorząd, który na początku 2013 r. złożył na nią zażalenie. Od tego czasu sprawą zajmowano się w Elblągu.

Wyrok elbląskiego sądu nie jest prawomocny. Prezydent Wilk zamierza wystąpić o jego pisemne uzasadnienie i zapowiada, że dopiero wówczas będzie mógł podjąć decyzję w tej sprawie.

Więcej: http://info.elblag.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum