Elbląg: wyrok w procesie ratowników medycznych za gwałt podczas szkolenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2015 16:36

Na kary 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu skazał w środę (13 maja) sąd rejonowy w Elblągu dwóch ratowników medycznych, którzy odpowiadali w procesie za zgwałcenie tłumaczki. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces toczył się w całości za zamkniętymi drzwiami. Jak podała w środę (13 maja) sędzia Dorota Zientara, rzecznik Sądu Okkręgowego w Elblągu, sąd uznał obu mężczyzn za winnych zarzucanych im czynów.

Mariusz C. za gwałt został skazany na karę 2 lat więzienia z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 5 lat, natomiast Jarosław G. za dopuszczenie się "innej czynności seksualnej" został skazany przez sąd na karę 8 miesięcy więzienia z warunkowym jej wykonaniem na 3 lata.

Sąd zdecydował także, że mężczyźni muszą zapłacić w sumie 40 tys. zł zadośćuczynienia pokrzywdzonej kobiecie, która w procesie występowała jako oskarżyciel posiłkowy.

Proces dwóch ratowników medycznych w elbląskim sądzie rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku.

Sprawa dotyczy wydarzeń z września 2013 r., do których miało dojść podczas szkolenia w Kaliningradzie z udziałem grupy pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Po powrocie do kraju tłumaczka, która towarzyszyła grupie szkolących się, zgłosiła się na policję, twierdząc, że została zgwałcona. Prokuratura wszczęła śledztwo.

W jego wyniku jednemu z oskarżonych postawiono zarzut zgwałcenia oraz tzw. innych czynności seksualnych, natomiast drugi został oskarżony o tzw. inne czynności seksualne. Grozi za to kara do 12 i do 8 lat więzienia. Obaj mężczyźni nie przyznawali się do winy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum