Elbląg: wojewoda zablokował przeniesienie oddziałów

Autor: elblag.wm.pl/Rynek Zdrowia • • 13 października 2011 10:02

Wojewoda warmińsko-mazurski unieważnił w ramach nadzoru prawnego uchwały elbląskiego samorządu z 2 września br., których celem było przeniesienie kilku oddziałów do innych szpitali. Zdaniem wojewody, zostały one podjęte z naruszeniem prawa.

Elbląg: wojewoda zablokował przeniesienie oddziałów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radni planowali, że oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodków z Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią (dawny szpital wojskowy) zostanie przeniesiony do Szpitala Miejskiego.

Z kolei neurologia miała trafić do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Zakładano również, że szpital wojskowy przejmie od miejskiego oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem pulmonologicznym i intensywnym nadzorem kardiologicznym oraz Zakład Usprawniania Medycznego i Ośrodek Rehabilitacji Dziennej.

Wojewoda uznał, że zmiana statutów lecznic powinna nastąpić po faktycznym wprowadzeniu do zakresu zadań szpitali określonego rodzaju świadczeń. Nie dopilnowano również obowiązku zgłoszenia planowanych w statucie zmian do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą.

Więcej: www.elblag.wm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum