Elbląg: pół roku więzienia za pobicie lekarza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2009 15:17

Sąd Grodzki w Elblągu na pół roku więzienia skazał we wtorek (16 czerwca) pseudokibica Mariusza S. oskarżonego o pobicie przed rokiem ciemnoskórego lekarza. Drugi z oskarżonych w tej sprawie, Rafał W. został uniewinniony.

Skazany Mariusz S. dodatkowo ma zapłacić 15 tys. zł nawiązki na rzecz pobitego lekarza. Sąd uznał, że ten oskarżony „swoim zachowaniem godził w godność i nietykalność” pobitego lekarza. Sędzia Grażyna Łapka podkreśliła także, że Mariusz S. „nigdy nie miał z pobitym kontaktu, więc nie miał powodu by zaatakować lekarza”.

Sąd umotywował uniewinnienie drugiego z oskarżonych tym, że nie ma w materiale dowodowym dowodów wskazujących na winę Rafała W.

– Rozpoznała go tylko jedna osoba, a i to w sposób niepełny, ponieważ źle określiła jego ubiór – podkreśliła sędzia Łapka.

Adwokat Rafała W. Stanisław Borzdyński zapowiedział, że jeśli wyrok wobec jego klienta się uprawomocni rozważy on dochodzenie odszkodowania za niesłuszny areszt, w którym spędził on pięć miesięcy.

Żadnego z oskarżonych nie było na ogłaszaniu wyroku. Nieobecny był także prokurator, który w mowach końcowych wnioskował o skazanie obu oskarżonych na półtora roku więzienia.

Ciemnoskórego lekarza z Elbląga (urodzonego w Nigerii obywatela Polski) pobito przed rokiem w parku Bażantarnia po meczu miejscowego klubu Olimpia Elbląg.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum