Elbląg: pikieta przeciw aborcji - ze zdjęciem płodu i dyrektora szpitala

Autor: gazeta.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2014 13:58

Kilkanaście osób wzięło udział w sobotnim (22 lutego) proteście przeciwko aborcji zorganizowanym przez "Fundację Pro - prawo do życia" przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu. Protestujący mieli ze sobą transparent, na którym płód po aborcji był zestawiony ze zdjęciem Elżbiety Gelert, posłanki i jednocześnie dyrektorki szpitala.

Nie była to pierwsza tego typu akcja. Pod koniec stycznia przed wejściem do Katedry św. Mikołaja protestowali członkowie Fundacji PRO oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości. Także mieli ze sobą ulotki oraz transparenty ze zdjęciami poseł PO Elżbiety Gelert oraz płodów poddanych aborcji.

Na ulotkach umieścili wówczas nazwiska posłów z okręgu elbląskiego (Elżbiety Gelert, Piotra Cieślińskiego i Mirona Sycza z PO, Wojciecha Penkalskiego z Twojego Ruchu i Stanisława Żelichowskiego z PSL), którzy byli przeciwni projektowi ustawy zakazującej aborcji dzieci poczętych.

- W ubiegłym roku ponad 400 tysięcy osób z całej Polski podpisało siępod projektem ustawy, która miała zakazać aborcji dzieci poczętych z nieuleczalną chorob, m.in. dzieci z zespołem Downa. Niestety posłowie odrzucili nasz projekt już w pierwszym czytaniu, w tym aż pięcioro posłów z okręgu elbląskiego - powiedział Gazecie Wyborczej Wojciech Ciok z Fundacji "PRO - Prawo do życia", organizator akcji. Zapowiedział, że pikiety będą organizowane regularnie.

Elżbieta Gelert traktuje te zdarzenia na płaszczyźnie politycznej i zwraca uwagę na wypowiedź Ewy Penkalskiej z Fundacji "PRO - Prawo do życia", że ”została wytypowana na ten plakat, ponieważ uzyskała w naszym okręgu najwięcej głosów”. W każdym razie Gelert - jak nam powiedziała - nie zamierza reagować na drodze prawnej.

Odnosząc się do samej ustawy, stwierdziła że nie narusza ona istniejącego już status quo w tej sprawie. - Aktualnie obowiązujące prawo do niczego nikogo nie zmusza. Każdy może podjąć decyzję w tej sprawie zgodnie z własnym sumieniem - zarówno lekarz, jak i rodzina. Nie ma tu mowy o żadnych karach czy przymusie usuwania ciąży - dodała Elżbieta Gelert.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum