Elbląg: dyrektor szpitala będzie dochodziła roszczeń cywilnych od byłego prezydenta

Autor: Elbląski dziennik Internetowy/Rynek Zdrowia • • 08 października 2013 12:29

Z początkiem października Wiesława Lech została przywrócona na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu. Prezydent Jerzy Wilk wyjaśnia, że gdyby złożył apelację od wyroku sądowego musiałby zaakceptować to, co zrobił jego poprzednik - prezydent Grzegorz Nowaczyk, czyli zgodzić się z zarzutami w stosunku do pani Lech, a jak twierdzi, on się z tym nie zgadza.

Elbląg: dyrektor szpitala będzie dochodziła roszczeń cywilnych od byłego prezydenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przypomnijmy, że Wiesława Lech w lipcu ubiegłego roku została dyscyplinarnie usunięta ze stanowiska.

Prezydent Grzegorz Nowaczyk miał zastrzeżenia wobec dyrektor szpitala i powiadomił o tym Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Prokuraturę. CBA odmówiło dalszego prowadzenia sprawy. Prokuratura również nie wszczęła postępowania.

Wyrok Sądu Okręgowego zapewnił Wiesławie Lech powrót do pracy. Pokrzywdzona twierdzi, że samo przywrócenie do pracy nie wystarczy i zapowiada dochodzenie roszczeń z powództwa cywilnego w stosunku do tych osób, które podjęły decyzję.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim prezydent Wilk przyznał, że zarzuty dotyczące dyscyplinarki nie obroniły się w sądzie. Nie będzie jednak składał apelacji, aby nie narażać szpitala na dodatkowe koszty, które i tak wynoszą już 6180 zł. (koszty sądowe).

Prawnicy twierdzą, że wyrok sądu jest druzgocący dla władz miasta, gdyż nie było podstawy do dyscyplinarnego rozwiązania umowy.

Dyrektor Lech od 1 października została przywrócona do pracy. W tej chwili rozmawia ze związkami zawodowymi, z załogą.

Więcej: info.elblag.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum