Elbląg: NFZ nie zapłacił za nadwykonania, również z 2010 roku

Autor: elblag.wm.pl/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 16:50

Elbląskie szpitale negocjują sprawę zwrotów za ubiegłoroczne procedury wykonane ponad kontraktowy limit. Jeśli do ugód nie dojdzie, dyrektorzy placówek będą prawdopodobnie sądzić się z Funduszem o należne pieniądze.

W ubiegłym roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przyjmując pacjentów wykonał świadczenia przekraczające o 13 mln zł kontrakt wynegocjowany z Funduszem.

W przypadku pozostałych szpitali kwoty są zdecydowanie mniejsze, np. Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią liczy na zwrot 700 tys. zł - informuje portal elblag.wm.pl.

Niektóre zaległości sięgają 2010 r. W sądzie toczy się sprawa wytoczona płatnikowi przez SPZOZ Centrum Rehabilitacji (o zapłatę za świadczenia warte ok. 400 tys. zł) oraz Wojewódzki Szpital Zespolony (o zapłatę 5,5 mln zł).

Warmińsko-mazurski oddział NFZ tłumaczy, że jego budżet był przez lata niedoszacowany i stąd niezapłacone kwoty. Pomimo że plan finansowy oddziału wzrasta z roku na rok, nie ma obecnie możliwości rozliczania na bieżąco świadczeń realizowanych ponad limit.

Więcej: www. elblag.wm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum