Dyrektor szkoły skieruje nauczyciela do lekarza medycyny pracy

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2017 20:51

Skierowanie do lekarza medycyny pracy na badanie poprzedzające orzeczenie w sprawie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia będzie wystawiał dyrektor szkoły - wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia, który trafił do konsultacji publicznych - informuje Rzeczpospolita.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych od 1 stycznia 2018 r. zmienią się procedury dotyczące przyznawania nauczycielom urlopu dla poratowania zdrowia. Obecnie dyrektor szkoły udziela nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie orzeczenia lekarza, który go leczy - specjalisty lub lekarza pierwszego kontaktu. Od stycznia prawo kierowania na urlop dla poratowania zdrowia otrzyma tylko lekarz medycyny pracy.

Z projektu rozporządzenia wynika, że nauczyciel starający się o przyznanie mu urlopu dla poratowania zdrowia na badanie powinien zgłosić się nie później niż 30 dni od dnia otrzymania skierowania. Oprócz skierowania ma ze sobą zabrać dowód osobisty i dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum