Dworczyk: osoby próbujące obchodzić obostrzenia muszą się liczyć z konsekwencjami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2020 09:37

Osoby próbujące obchodzić lub łamać prawo, nie przestrzegając obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami - stwierdził szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do informacji RMF FM, że hotele należące do polityków - Andrzeja Gut-Mostowego i Pawła Poncyljusza, niezgodnie z obostrzeniami przyjmują gości.

Dworczyk: osoby próbujące obchodzić obostrzenia muszą się liczyć z konsekwencjami

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, związanymi z pandemią, działalność hoteli jest zawieszona, z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców, personelu medycznego oraz pacjentów i ich opiekunów.

RMF FM sprawdził, jak przestrzegane są obostrzenia związane z epidemią dotyczące hoteli i zadzwonił m.in. do hotelu "Sabała" należącego do wiceministra rozwoju, pracy i technologii Andrzeja Gut-Mostowego oraz "Poncyljuszówki" - domu w Szczyrku należącego do posła KO Pawła Poncyljusza. Jeśli chodzi o pierwszą placówkę - "okazało się, że hotel przyjmuje gości, jest tu takie mruganie okiem, że służbowo, ale jeśli państwo chcą jechać z dzieckiem, z żoną, to można".

Również "Poncyljuszówka" w Szczyrku informuje - według RMF FM - że "zakazy zakazami, ale jest jeszcze zdrowy rozsądek".

- Każde obchodzenie przepisów należy oceniać krytycznie (...) Ja nie wierzę, że pan minister (Gut-Mostowy - PAP) łamie prawo - mówił w RMF FM Dworczyk. - Opieramy się na tym, że Polacy wykazują odpowiedzialność i samodyscyplinę, stosując się do przepisów, a jeśli te regulacje (...) są przez kogoś łamane, musi się liczyć z konsekwencjami - dodał w odpowiedzi na pytanie, czy chciałby usłyszeć nagranie.

- Zgodnie z przyjętymi przepisami przedsiębiorcy, którzy łamią zasady wprowadzone w celu ograniczenia rozwoju pandemii, muszą się liczyć z konsekwencjami m.in. z utratą środków, które są przyznawane w ramach tarczy finansowej dla przedsiębiorców - mówił Dworczyk.

Czy będzie kontrola w hotelu Gut-Mostowego? Szef KPRM wskazał, że nie będzie deklarował, czy służby, których nie nadzoruje, zweryfikują "tego bądź innego przedsiębiorcę". - Ale na pewno kontrole w branży hotelarskiej czy w innych miejscach, gdzie obowiązują przepisy antyepidemiczne, będą prowadzone - podkreślił.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum