Dronami i konno policja sprawdza przestrzeganie przepisów dot. walki z kornawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2020 21:20

Patrole policjantów na koniach oraz dron monitorowały w sobotę (4 kwietnia) przestrzeganie przepisów na rzeszowskich Bulwarach. W regionie jest też więcej patroli pieszych, szczególnie w miejscach, gdzie gromadzą się zazwyczaj mieszkańcy - podała podkarpacka policja.

Dronami też można sprawdzać, czy przestrzegamy zasad kwarantanny; FOT. Arch. RZ

Policjanci przede wszystkim apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach, zadbali o zdrowie i życie swoje i najbliższych. - Jeszcze nigdy hasło #zostańwdomu, nie miało tak wielkiego znaczenia jak dziś - podkreśliła w komunikacie podkarpacka policja.

W związku pandemią koronawirusa zaostrzyły się zasady dotyczące gromadzenia i przemieszczania się osób. W sobotę na rzeszowskich Bulwarach, gdzie zazwyczaj odpoczywają mieszkańcy stolicy Podkarpacia, porządku strzegły policyjne patrole konne, a sytuację z powietrza monitorował dron.

Podczas weekendu więcej policyjnych patroli będzie sprawdzało miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy regionu, po to, by spacerować czy w sposób aktywny spędzać czas. Policjanci w przypadku lekceważącego zachowania będą wyciągać surowe konsekwencje.

- Na ulicach miast policjanci, wykorzystując nagłośnienie w radiowozach w dalszym ciągu będą przypominać, aby w trosce o życie i zdrowie swoje i innych pozostać w domu - podała policja.

Osoby, które będą lekceważyć przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami i wysokimi karami. (PAP)

Wojciech Huk

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum