Dr Janosikowa nie będzie już stawać przed sądem!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2010 19:59

Głośna sprawa Janosikowej, czyli lekarki oskarżonej o wypisywanie bezdomnym bezpłatnych recept ostatecznie zakończona. Krakowska prokuratura nie będzie odwoływać się od wyroku w sprawie Ilony Rosiek-Koniecznej.

Oskarżono ją o wystawienie ponad 2 tys. refundowanych recept dla inwalidów wojennych i wyłudzenie w ten sposób z NFZ ponad 100 tys. zł w listopadzie ub. r.

Została wówczas przez sąd uznana winną, ale sąd umorzył postępowanie w jej sprawie ze względu na znikomą szkodliwość społeczną. Lekarka przed sądem przyznała się do wypisywania bezdomnym bezpłatnych recept, ale zaprzeczyła, by robiła to w celu wyłudzenia pieniędzy.

Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku prokuratura zadecydowała, że nie będzie odwoływać się od niego. Oznacz to, że 7 maja wyrok uprawomocnił się.

Jak wyjaśnił prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokuratura uznała argumentację sądu, który stwierdził, że czyn zabroniony został popełniony, natomiast o umorzeniu zadecydowały względy społeczne. Prokurator zastrzegł, że nie oznacza to, iż w podobnych przypadkach nie będą wnoszone aktów oskarżenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum