Dostał ataku padaczki w trakcie przyjęcia do aresztu - sprawę jego śmierci bada prokuratura

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2015 09:44

Warszawska prokuratura sprawdza, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez lekarzy i policjantów. 36-letni mężczyzna dostał ataku padaczki podczas przyjmowania do więzienia.

Dostał ataku padaczki w trakcie przyjęcia do aresztu - sprawę jego śmierci bada prokuratura
Fot. Archiwum

Policjanci zatrzymali na warszawskiej Pradze 36-letniego Tomasza P., który miał trafić do aresztu za popełnienie wykroczenia. Mężczyzna przed odwiezieniem do aresztu trafił do szpitala, by lekarze orzekli, czy może przebywać w więzieniu. Lekarze ze Szpitala na Solcu stwierdzili, że może - informuje rp.pl

Podczas przyjmowania do zakładu karnego Tomasz P. dostał ataku padaczki, prawdopodobnie poalkoholowej. Mężczyznę przewieziono do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Szpital jednak nie chciał przyjąć pacjenta, tłumacząc, że nie ma podpisanej umowy z policją.

Tomasza P. ponownie odwieziono do Szpitala na Solcu, a następnie mężczyzna trafił na OIOM Szpitala Czerniakowskiego, gdzie wieczorem zmarł.

Śledztwo w sprawie jego śmierci wszczęła prokuratura Praga Północ. Śledczy będą badać, czy mężczyźnie zapewniono właściwą opiekę medyczną, czy jego stan zdrowia rzeczywiście pozwalał na osadzenie w areszcie, czy wdrożono odpowiednie leczenie.

Więcej: www4.rp.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum