Doniesienie do prokuratury ws. zapowiedzi palenia marihuany na terenie Sejmu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2012 12:20

W związku z zapowiedzianą przez Ruch Palikota akcją palenia marihuany w Sejmie w czwartek (19 stycznia) złożone zostało zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - poinformowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

- W piątek (20 stycznia) o tym fakcie poinformowałam prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta telefonicznie - oświadczyła Ewa Kopacz na konferencji prasowej. I dodała, że została postawiona w sytuacji, która nigdy nie powinna zdarzyć się w polskim Sejmie.

- Poseł na Sejm RP zapowiedział łamanie prawa na terenie Sejmu. Być może dla pana posła to promocja czy happening, ale dla mnie, marszałka Sejmu, to konieczność podjęcia działań, które będą zmierzać do tego, aby powiedzieć obywatelom, że to jest państwo prawa - powiedziała Kopacz na briefingu w Sejmie.

Także w związku z zapowiedzianą akcją Ruch Palikota w Sejmie, w piątek (20 stycznia) obowiązują obostrzenia, jeśli chodzi o wstęp do budynku parlamentu - poinformowano w Biurze Prasowym Sejmu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum