Dolnośląskie: zatrzymano lekarza podejrzanego o przyjmowanie łapówek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2017 14:12

Dolnośląska policja zatrzymała lekarza podejrzanego o przyjmowanie łapówek w zamian za wystawianie nienależnych zwolnień lekarskich i fałszowanie dokumentacji medycznej. Zatrzymano też kilka osób, które wręczały łapówki - podały służby prasowe policji.

Dolnośląskie: zatrzymano lekarza podejrzanego o przyjmowanie łapówek
Zatrzymano lekarza i kilka osób, które wręczały łapówki - podały służby prasowe policji Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski poinformował w środę, że śledztwo w tej sprawie trwało kilka miesięcy, a w ostatnich dniach zatrzymano 50-letniego lekarza zatrudnionego na terenie powiatu kłodzkiego oraz kilka osób, które wręczały łapówki lub pośredniczyły w tym procederze.

Rzecznik wyjaśnił, że lekarz jest podejrzany o przyjmowanie od pacjentów łapówek w postaci pieniędzy, alkoholu i innych przedmiotów, w zamian za wystawianie nienależnych zwolnień lekarskich, a także fałszowanie dokumentacji medycznej, tworzonej np. w celu zwolnienia przestępców w odbywaniu kary pozbawienia wolności.

- W sprawie zatrzymano też kilku pacjentów, od których lekarz przyjmował regularnie łapówki, oraz inne osoby ze środowiska służby zdrowia, zajmujące się pośredniczeniem w załatwianiu spraw pomiędzy podejrzanym lekarzem a zainteresowanymi pacjentami - dodał Petrykowski.

Rzecznik poinformował, że z materiałów zebranych dotychczas w ramach śledztwa prowadzonego przez Wydział do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu wynika, że podejrzany lekarz od co najmniej roku uczynił sobie z łapownictwa stałe źródło dochodu; podkreślił, że w najbliższym czasie planowane są zatrzymania kolejnych osób, które wręczały łapówki.

Dodał, że wszystkim podejrzanym w tej sprawie grozi do 10 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum