Dolnośląskie: zarzut oszustwa dla dyrektora szpitala; kwota - 1,5 tys. zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2013 15:10

Zarzut oszustwa przy zakupie materiałów budowlanych postawiła prokuratura dyrektorowi szpitala w Głogowie. Mężczyzna miał kupić materiały budowlane do swojego domu, płacąc za nie pieniędzmi szpitala. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Dolnośląskie: zarzut oszustwa dla dyrektora szpitala; kwota - 1,5 tys. zł
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz, do przestępstwa miało dojść w lipcu 2012 r., a wartość zakupionych materiałów budowlanych oszacowano na 1,5 tys. zł.

Zarzuty w tej sprawie oprócz dyrektora Tadeusza T. usłyszeli także zastępca dyrektora Beata R. oraz kierownik działu administracyjnego Helena L.

- Podejrzani nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu. Prokurator zdecydował o niestosowaniu wobec nich żadnych środków zapobiegawczych - dodała rzeczniczka.

W czwartek zarząd powiatu głogowskiego, któremu podlega szpital, zdecydował o urlopowaniu dyrektora.

- Następnie, po okresie wykorzystania urlopu, zarząd podejmie stosowne kroki, biorąc pod uwagę zawieszenie dyrektora w pełnieniu obowiązków poprzez zwolnienie go z obowiązku świadczenia pracy lub odwołanie z pracy - poinformował rzecznik prasowy starostwa powiatowego Bartłomiej Adamczak.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum