Dolnośląskie: żąda 2 mln zł odszkodowania za śmierć męża

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2011 10:59

Mieszkanka Wrocławia domaga się 2 mln zł odszkodowania od dwóch szpitali oraz wojewody dolnośląskiego za zaniedbania, które miały doprowadzić do śmierci jej męża. Proces ruszy w lipcu.

Dolnośląskie: żąda 2 mln zł odszkodowania za śmierć męża

Gazeta Wyborcza przypomina, że mężczyzna z podejrzeniem zawału został przewieziony karetką do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka. Cztery miesiące wcześniej lekarze zdiagnozowali u niego przewlekłą białaczkę limfatyczną.

Żona poinfomowała lekarza pogotowia na co choruje mąż i jakie leczenie stosowano dotychczas. Na SOR stan mężczyzny oceniono jako stabilny. Po badaniu krwi okazało się, że chory ma alarmująco niski poziom hemoglobiny. Lekarz dyżurny zdecydował, że w tej sytuacji pacjent powinien być leczony na oddziale internistycznym i odesłał go karetką do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Kobieta wskazuje na braki organizacyjne w lecznicy im. Marciniaka oraz fakt, że w żadnym ze szpitali nie przetoczono jej mężowi krwi.

Pierwsza rozprawa ma się odbyć na początku lipca. Żona zmarłego zapowiada, że połowę sumy, o którą walczy, przekaże na doposażenie szpitalnych oddziałów ratowniczych we Wrocławiu, Wałbrzychu i Świdnicy.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum