Dolnośląskie: policjanci zatrzymali podejrzanych o napaść na ratownika medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2020 14:53

Kobietę oraz dwóch mężczyzny podejrzanych o napaść na ratownika medycznego zatrzymali policjanci z Lubina (Dolnośląskie). Ratownik medyczny został pobity w szpitalu w Lubinie, po tym, jak zwrócił uwagę podejrzanym, że zachowują się wulgarnie.

Ratownik został pobity przez pijaną kobietę i dwóch mężczyzn Fot. Archiwum

W nocy (12 stycznia), do jednego z lubińskich szpitali weszło dwóch mężczyzn i kobieta. Zażądali oni natychmiastowej pomocy dla ich kolegi, który miał skaleczoną rękę. Mieli przy tym zachowywać się wulgarnie.

- Jeden z ratowników zwrócił im uwagę, aby zachowywali się spokojnie z uwagi na miejsce, w którym się znajdują i innych pacjentów czekających na pomoc medyczną. Wówczas mężczyzna i kobieta stali się jeszcze bardziej agresywni i wulgarni. Mimo wielu upomnień nie opuścili szpitala - relacjonowała w środę PAP przebieg zdarzeń rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. szt. Sylwia Serafin.

Napastnicy zaatakowali ratownika, który zwróci im uwagę. Wezwani do szpitala policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę Lubina i jej dwóch kolegów w wieku 36 i 41 lat. - Kobieta i jeden z mężczyzn w trakcie interwencji byli nietrzeźwi - dodała rzeczniczka.

Za napaść na funkcjonariusza publicznego podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum