Dolnośląskie: pacjent, który ranił nożem ratownika, trafi do zakładu psychiatrycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 13:31

Przewożony karetką pacjent - mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem ratownika medycznego, trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Jego stan psychiczny obecnie nie pozwala na postawieniu zarzutów - podała prokuratura.

Fot. archiwum

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Przewożony karetką do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu pacjent - 37-letni mężczyzna - kilkukrotnie ranił nożem ratownika medycznego. Uciekł z pojazdu, a następnie zatrzymała go policja.

Ranny ratownik przeszedł operację i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała w czwartek (26 marca), że napastnik został zbadany przez dwóch psychiatrów, którzy ocenili, że obecnie jego stan psychiczny nie pozwala na wykonywanie z nim czynności procesowych.

- Mężczyzna trafi na zamknięty oddział psychiatryczny, ponieważ lekarze psychiatrzy stwierdzili, że nie można z nim obecnie wykonać czynności procesowych. Jego stan na to nie pozwala. Gdyby się poprawił prokurator będzie mógł mu wówczas postawić zarzuty - powiedziała prokurator.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie. Za ten czyn grozi przynajmniej 12 lat więzienia.

Roman Skiba (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum