Dolnośląskie: kolejna rozprawa z powództwa Owsiaka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2014 13:04

W piątek (14 marca) odbyła się kolejna rozprawa w procesie, który szef WOŚP Jerzy Owsiak wytoczył blogerowi Piortowi W. - Treść wpisów jest obraźliwa dla mnie i osób wspierających WOŚP - mówił przed sądem w Złotoryi (Dolnośląskie) twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak pozwał blogera, piszącego pod pseudonimem MatkaKurka, za trzy zamieszczone w internecie teksty: "Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" oraz "Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna".

Jak poinformował PAP przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Złotoryi Jacek Kielar, sąd przesłuchał we wtorek, 11 marca oskarżonego blogera, wyjaśnienia zaczął składać jako świadek także Owsiak.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zdążył złożyć pełnych zeznań, bo po pięciu godzinach rozprawy sąd odroczył ją do 14 marca. Wówczas zostaną rozpatrzone także inne wnioski stron, gdyż bloger m.in. domaga się ujawnienia sprawozdań finansowych Fundacji WOŚP oraz założonej przez nią spółki Złoty Melon.

„Idziemy walczyć z totalnym kłamstwem, które zostało rozpętane przeciwko nam.(...) Dlatego wytoczyliśmy sprawę” - powiedział Owsiak dziennikarzom przed wejściem na salę sądową.

Bloger Piotr W. w październiku 2013 r. na pierwszym tzw. pojednawczym posiedzeniu sądu w tej sprawie przyznał, że jest autorem wpisów na temat Owsiaka oraz że w zamierzeniu miały one mieć charakter obraźliwy.

Piotr W. w 2013 r. został już prawomocnie skazany za wpis obrażający premiera i prezydenta RP. Sąd uznał go za winnego, ale nie wymierzył kary, ustalając okres próby na rok. Za pomówienie za pomocą środków masowego komunikowania art. 212 Kodeksu karnego przewiduje karę grzywny lub ograniczenia wolności albo więzienia do lat dwóch.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum