PAP/Rynek Zdrowia | 25-01-2013 12:44

Dolnośląskie: farmaceuta zamieszany w produkcję narkotyków

Dolnośląscy funkcjonariusze CBŚ zatrzymali farmaceutę, podejrzanego o zaopatrywanie osób w leki, które wykorzystywano do produkcji środków odurzających. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Sprawa ma związek ze zlikwidowanym przez CBŚ laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich.

Jak poinformował w piątek (25 stycznia) rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Wrocławiu Paweł Petrykowski, mężczyzna usłyszał już zarzut pomocnictwa przy produkcji substancji psychotropowych znacznej ilości. Podejrzany - to mieszkaniec Wałbrzycha. 

Jak wynika z policyjnego śledztwa, farmaceuta współpracował z laboratorium narkotykowym co najmniej kilka miesięcy. Jego zatrzymanie - to dalszy ciąg sprawy związanej ze zlikwidowanym w lutym 2012 r. laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich. 

- Wytwarzane tam środki odurzające w postaci metamfetaminy wprowadzane były do obrotu w miejscowościach Kotliny Kłodzkiej. Policjanci zatrzymali wówczas cztery osoby z powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego. W trzech przypadkach sąd zastosował tymczasowy areszt - powiedział rzecznik. Laboratorium było w stanie jednorazowo wyprodukować ok. tysiąca porcji metamfetaminy - dodał.