Dolnośląskie: dwóch nastolatków zatrzymano za blokowanie numerów alarmowych

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2012 15:26

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy w styczniu br. z telefonu komórkowego dzwonili kilkaset razy na numery alarmowe policji i pogotowia ratunkowego blokując w ten sposób linie - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie (KPP).

Z informacji KPP w Dzierżoniowie wynika, że w styczniu 2012 roku na numery alarmowe policji 997 i Pogotowia Ratunkowego 999 dzwonił nieznany rozmówca. Dzwoniąc i rozłączając się ponad 150 razy dziennie, blokował linie telefoniczne.

- Ze względu na fakt, że ten sposób działania uniemożliwiał osobom potrzebującym kontakt z tymi służbami, co mogło narazić ich na zagrożenia dla życia lub zdrowia, policja potraktowała tą sprawę jako priorytetową - informuje nadkomisarz Mariusz Furgała, oficer prasowy KPP w Dzierżoniowie.

Jak relacjonuje Furgała 7 lutego funkcjonariusze z KPP zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o wykonywanie tych telefonów. Okazali się nimi dwaj bracia z Dzierżoniowa w wieku 15 i 17 lat, którzy przyznali się do blokowania linii, tłumacząc, że robili to z nudów.

KPP w Dzierżoniowie dodaje, że nieletni, dla utrudnienie identyfikacji, zmieniali karty SIM w telefonach komórkowych.

Młodszy z chłopców za narażenie na niebezpieczeństwo odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Natomiast starszemu grozi zgodnie z art. 160 kk, kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum