×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dolnośląskie: areszt dla lekarza sądowego podejrzanego o korupcję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 grudnia 2017 14:10Aktualizacja: 13 grudnia 2017 14:11

Na trzy miesiące aresztował jeleniogórski sąd lekarza sądowego Wiesława D. podejrzanego o korupcję. Zarzuty usłyszą też cztery osoby mające wręczać łapówki lekarzowi.

Dolnośląskie: areszt dla lekarza sądowego podejrzanego o korupcję
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował w środę (13 grudnia) rzecznika Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski, prokuratura postawiła Wiesławowi D. pięć zarzutów o charakterze korupcyjnym.

Zadaniem śledczych, lekarz miał przyjmować łapówki w zamian za wystawianie niezgodnie z przepisami, nierzetelnych zaświadczeń o niezdolności do stawiennictwa na wezwanie sądów rozpoznających sprawy cywilne oraz karne. - Dotychczas ustalono, że podejrzany przyjmował każdorazowo kwoty nie mniejsze niż 100 zł - powiedział prokurator.

Prok. Czułowski poinformował, że zarzuty postawiono również trzem osobom podejrzanym o wręczanie łapówki w zamian za wypisanie takich zaświadczeń. W tej sprawie zatrzymano także osobę, która miała nakłaniać D. do poświadczenia nieprawdy w zaświadczeniu lekarskim o niezdolności stawiennictwa na wezwanie Okręgowego Sądu Lekarskiego Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu.

Sąd na wniosek prokuratury aresztował medyka na trzy miesiące. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano wolnościowe środku zapobiegawcze.

Lekarzowi grozi do 10 lat więzienia, a pozostałym podejrzanym do pięciu.

Prok. Czułowski poinformował, że w tej sprawie nie są wykluczone dalsze zatrzymania. - W wyniku podjętych czynności zabezpieczono między innymi ponad pół tysiąca zaświadczeń lekarskich wystawionych przez Wiesława D. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że część z nich mogła również zostać sporządzona w okolicznościach podobnych do opisanych w zarzutach - powiedział prokurator.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze