Dojazd na rehabilitację autem z kratką nie uprawnia do odliczeń

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2009 09:52

Zdaniem dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, podatnik dojeżdżając na zabiegi rehabilitacyjne autem zarejestrowanym jako ciężarowe, nie będzie mógł poniesionych na ten cel wydatków odliczyć od dochodu.

Osoba niepełnosprawna lub osoba, która ma na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, może od dochodu odliczyć m.in. wydatki poniesione na używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.

Odliczenie za cały rok nie może być wyższe niż 2280 zł - przypomina Gazeta Prawna.

Zgodnie z powyższą interpretacją wydatki na korzystanie z samochodu ciężarowego dla potrzeb związanych z przewozem osoby pozostającej na utrzymaniu na zabiegi rehabilitacyjne nie podlegają odliczeniu od dochodu. Korzystanie z samochodu, nawet osobowego, ale zarejestrowanego jako ciężarowy, pozbawia podatnika prawa do ulgi rehabilitacyjnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum