Dentystka oskarżona o wyłudzenie ponad 100 tys. zł z NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2018 15:03

Szczecińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dentystce, która miała wyłudzić z NFZ ponad 100 tys. zł za świadczenia medyczne, które nie zostały wykonane.

Dentystka oskarżona o wyłudzenie ponad 100 tys. zł z NFZ. Fot. Fotolia

Podstawą wszczęcia policyjnego śledztwa był anonim, który wpłynął do NFZ, dotyczący sprzeczności co do czasu pracy lekarki. Kobieta, mając podpisane umowy z zachodniopomorskim i mazowieckim NFZ, prowadziła praktykę zarówno w Szczecinie jak i Siedlcach, przyjmując przez pięć dni w tygodniu pacjentów o tych samych godzinach w miastach oddalonych od siebie o ponad 600 kilometrów.

Jak poinformowała we wtorek (9 stycznia) prokuratura, od 2010 do 2014 r. podejrzana wyłudziła refundację z tytułu rzekomo udzielonych świadczeń związanych z wykonaniem usług stomatologicznych u 481 pacjentów, u których w rzeczywistości usługi te nie zostały wykonane. Według śledczych łączna kwota wyłudzonej refundacji wyniosła ponad 100 tys. zł.

Podejrzanej m.in. na podstawie art. 286 par. 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Śledztwo w tej sprawie nadzorował wydział ds. przestępczości gospodarczej szczecińskiej prokuratury okręgowej, a prowadził wydział dochodzeniowo-śledczy szczecińskiej komendy wojewódzkiej policji.

Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie liczy 73 tomy akt. Policjanci przesłuchali blisko 1,5 tys. osób w większości pacjentów podejrzanej ze Szczecina, Siedlec i pobliskich okolic tych miast. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum