Decyzja czy będą luzowanie kolejne obostrzenia nie wcześniej niż...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2021 17:20

Kolejne decyzje w sprawie obostrzeń nie wcześniej niż tydzień po wejściu w życie luzowania obostrzeń 12 lutego - poinformował we wtorek w radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Müller.

Decyzja czy będą luzowanie kolejne obostrzenia nie wcześniej niż...
Restauracje nadal pozostają zamknięte. Fot. Shutterstock

Rzecznik rządu pytany o to, kiedy możemy spodziewać się kolejnych decyzji w sprawie obostrzeń, odparł, że będzie to zależne od ewentualnych negatywnych skutków otwierania niektórych obszarów i luzowania restrykcji.

- Nie będzie to wcześniej niż zapewne tydzień od momentu luzowania aktualnych obostrzeń. W piątek te decyzje wchodzą w życie, więc kolejnych decyzji nie spodziewałbym się wcześniej niż tydzień później - powiedział Müller.

Od 12 lutego zostają na dwa tygodnie (do 26 lutego) zniesione niektóre z obostrzeń wprowadzanych w wyniku pandemii koronawirusa.

Hotele będą otwarte dla wszystkich w reżimie sanitarnych, jednak dostępne będzie 50 proc. pokoi, zaś posiłki będą serwowane tylko do pokoi.

Otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które będą się w nich odbywać zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących.

Otwarte zostaną stoki, baseny (oprócz aquaparków), boiska zewnętrzne, korty. Zamknięte pozostaną jednak siłownie, a restauracje wciąż będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos i w dowozie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum