Czy prof. Bogdan Chazan wróci do szpitala im. Świętej Rodziny?

Autor: naszdziennik.pl/Rynek Zdowia • • 28 lipca 2014 09:18

Prof. Bogdan Chazan złoży w poniedziałek (28 lipca) do sądu pracy odwołanie od decyzji prezydent Warszawy, która pozbawiła go zatrudnienia - zapowiada "Nasz Dziennik".

Gazeta snuje rozważania na temat szans powrotu profesora do szpitala im. Świętej Rodziny. Przytacza m.in. wypowiedź pełnomocnika profesora Chazana, mec. Jerzego Kwaśniewskiego. Twierdzi on, że również jako administratorowi profesorowi nie można czynić zarzutu, że szpital nie działał zgodnie z prawem.

- Miasto, wypowiadając umowę o pracę, powołuje się na utratę zaufania do prof. Chazana, a ta utrata zaufania miałaby płynąć z wniosków zawartych w protokole. Ale protokół jest fałszywy i wnioski w nim zawarte są sprzeczne z prawdą - stwierdza mec. Kwaśniewski.

Według niewymienionego z nazwiska sędziego sądu pracy, prezydent Warszawy będzie musiała mieć naprawdę bardzo mocne argumenty, aby obronić w sądzie swoją decyzję. Bo w takich procesach, w razie wątpliwości, sądy pracy z reguły stają po stronie pracownika, jako słabszej strony wobec pracodawcy.

”Nasz Dziennik” postuluje, by casus prof. Bogdana Chazana był początkiem działań na gruncie prawnym mających na celu ochronę sumień lekarzy i innych pracowników medycznych.

Więcej: www. naszdziennik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum