Czy Zbigniew Ziobro przeprosi doktora Garlickiego?

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2010 22:16

Zbigniew Ziobro kolejny raz zwleka z odpowiedzią na pytanie, kiedy zamierza przeprosić doktora Garlickiego.

Czy Zbigniew Ziobro przeprosi doktora Garlickiego?
Doktor Garlicki wciąż czeka na przeprosiny ze strony byłego ministra sprawiedliwości

– Wyrok zostanie wykonany w odpowiednim czasie, zgodnie z orzeczeniem sądu – powiedział w radiu TOK FM były minister sprawiedliwości.

W listopadzie ubiegłego roku pytany o to samo przez portal Gazeta.pl również wykręcał się od odpowiedzi. Tymczasem termin na przeproszenie doktora Garlickiego dawno minął.

Sąd Okręgowy w Krakowie zobowiązał Zbigniewa Ziobrę do opublikowanie na swój koszt przeprosin doktora Garlickiego za słowa wypowiedziane na konferencji prasowej (14.02.2007): „już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał tą decyzje zmieniając jedynie drugą cześć wyroku, czyli zadośćuczynienie na rzecz powoda z 7 tysięcy na 30. Z tego Ziobro się wywiązał. Wyrok uprawomocnił się 9.12.2008 roku i od tego momentu poseł miał 14 dni na jego wykonanie. Do dziś tego nie zrobił.

Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną, ale SN odmówił jej przyjęcia. Krzysztof Michałowski z biura prasowego SN dodaje, że wniosek kasacyjny nie zawierał wniosku o wstrzymanie orzeczenia. Wyrok Sądu Apelacyjnego jest zatem prawomocny, a Ziobrę obowiązywał 14-dniowy termin wykonania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum