Czy Jerzy Zięba groził poznańskim lekarzom?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2019 14:17

Jerzy Zięba zaraz po tym jak w jednym z poznańskich szpitali z powodu sepsy zmarło 14-miesięczne dziecko zamieścił w internecie wpis, w którym o tragedię oskarżał lekarzy. Prokuratura Rejonowa Poznań - Grunwald wszczęła postępowanie w sprawie wpisu.

Czy Jerzy Zięba groził poznańskim lekarzom?

Wpis dotyczył członków Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Dlatego też Izba - uznając, że nie tylko narusza dobre imię lekarzy, ale też zawiera groźby karalne - złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Podający się za znachora i przedsiębiorcę Zięba o poznańskich lekarzach próbujących ratować życie 14-miesięcznej dziewczynki pisał: "Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję jaką są ich g*wniane, bezlitosne lekarskie mózgi z licencją na zabijanie".

Po kilku dniach usunął swój wpis. Był on jednak widoczny wystarczająco długo, aby środowisko lekarskie zareagowało.

Piotr Kotlarski, zastępca prokuratora rejonowego Poznań - Grunwald potwierdza, że takie zawiadomienie wpłynęło do prokuratury. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego. Dopiero kiedy materiał zostanie zebrany i wstępnie przeanalizowany, prokuratura zdecyduje, czy sprawa wpisu szkalującego poznańskich lekarzy trafi do sądu.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum