Częstochowa: śmierć lekarza skazanego za wypisywanie fikcyjnych recept, przyczyna na razie nieznana

Autor: Gazeta.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2011 09:19

Nie żyje 52-letni Leszek P., którego sąd skazał w poniedziałek (6 czerwca) w głośnej sprawie wypisywania fikcyjnych recept na drogie leki onkologiczne. Prokuratura bada okoliczności śmierci lekarza.

Częstochowa: śmierć lekarza skazanego za wypisywanie fikcyjnych recept, przyczyna na razie nieznana

Na przedłużającą się nieobecność Leszka P. w mieszkaniu zareagowali sąsiedzi. W czwartek zawiadomili policję. Funkcjonariusze znaleźli ciało lekarza w piwnicy bloku, w którym ostatnio mieszkał - informuje portal gazeta.pl. Prokuratura bada obecnie, czy lekarz popełnił samobójstwo, czy też ktoś przyczynił się do jego śmierci.

Przypomnijmy, że 6 czerwca trzech lekarzy z poradni i oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie zostało skazanych za wypisywanie fikcyjnych recept. Onkolog Leszek P. został uznany winnym wystawienia 538 fikcyjnych recept onkologicznych, czym naraził kasę chorych na stratę 612 tys. zł.

Wszyscy lekarze zostali skazani na kary po dwa lata więzienia w zawieszaniu na pięć, grzywny od 6 do 9 tys. zł i konieczność zwrotu zagarniętych kwot. Rok więzienia w zawieszeniu to kara dla ówczesnej ordynator oddziału Barbary B., której dowiedziono wyłudzenie 17 tys. 740 zł po wystawieniu 17 fikcyjnych recept. Wyroki są nieprawomocne.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum