Częstochowa: prokuratura ma wyniki sekcji zwłok pacjentki szpitala miejskiego

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2020 09:35

Zakład Medycyny Sądowej w Katowicach zakończył sekcja zwłok młodej matki, która zmarła 1 stycznia 2020 roku w szpitalu miejskim w Częstochowie. Prokuratura jednak nie ujawnia jej wyników.

Prokuratura zabezpieczyła dokumentację medyczną. Przesłuchani zostaną świadkowie. Fot. PTWP

Dziennik Zachodni przypomina, że 1 stycznia 2020 roku w szpitalu miejskim w Częstochowie zmarła 32-letnia Urszula Roszak. Kilka dni wcześniej kobieta poprzez cięcie cesarskie urodziła w lecznicy dziecko. Pacjentka cierpiała na anemię, podczas pobytu w szpitalu dostała krwotoku, przetoczono jej pięć jednostek krwi.

31 grudnia 2019 r. 32-latka wraz z synem Ksawerym została wypisana ze szpitala, ale jeszcze tego samego dnia wróciła na oddział z powodu złego samopoczucia - bólu brzucha i głowy. Następnego dnia już nie żyła. 

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie potwierdziła przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłej, ale nie chce ujawniać szczegółów aż do uzyskania pisemnej opinii biegłych. Prokuratura zabezpieczyła dokumentację medyczną. Przesłuchani zostaną również świadkowie - członkowie rodziny zmarłej. 

Szpital wyraził żal i ubolewanie z powodu śmierci pacjentki. Dariusz Kopczyński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa podaje, że analiza dokumentacji nie wskazuje na błąd personelu, ale szpital wstrzyma się z wyjaśnieniami do uzyskania wyników sekcji zwłok i prokuratorskich ustaleń.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum