Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 10-06-2019 11:30

Częstochowa: lekarz składa doniesienie na dyrekcję szpitala wojewódzkiego

Były kierownik oddziału ortopedii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie twierdzi, że dyrekcja lecznicy nieprawidłowo nią zarządza i tym samym naraża pacjentów na utratę zdrowia i życia. Doniesienie w tej sprawie trafiło do prokuratury.

Fot. Archiwum

O tym, że szpital ma problemy finansowe i braki kadrowe mówi się już od pewnego czasu. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza z powodu braku anestezjologów odwołuje się także planowe zabiegi.

Pod koniec maja dyrekcja miała przesłać kierownikom sześciu oddziałów szpitalnych wykaz dni, w których w pierwszych dwóch tygodniach czerwca nie będzie można wykonywać operacji. Dla pięciu oddziałów, m.in. onkologii, to siedem dni, a dla neurochirurgii - osiem. 

M.in. z tego powodu kierownik oddziału ortopedii Marcin Drygalski złożył doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie o możliwości popełnienia przestępstwa przez p.o. dyrektora Bogusławę Miłkowską i p.o. zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Jolantę Majer. Zdaniem lekarza nieprawidłowe zarządzanie i decyzje kierownictwa narażają pacjentów na utratę zdrowia i życia.

Drygalski złożył doniesienie tuż przed tym jak został zwolniony dyscyplinarnie. Dyrekcja zarzuciła mu m.in. nieczytelność kart pacjentów i braki w dokumentacji medycznej.

Więcej: gazeta.pl