Częstochowa: kolejne pobicie ratownika medycznego

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2016 13:06

Częstochowscy policjanci zatrzymali 20-letniego Bartosza K., który w minioną niedzielę (10 stycznia) pobił ratownika medycznego, gdy ten udzielał mu pomocy medycznej. Mężczyzna leżał a gdy ratownik zaczął mu pomagać, pijany 20-latek nagle przebudził się i uderzył go pięścią w twarz.

Fot. archiwum

10 stycznia około godziny 17.00 ratownicy medyczni zostali wezwani do udzielania pomocy mężczyźnie, który nieprzytomny leżał na klatce schodowej domu przy ulicy Warszawskiej w Częstochowie. Jeden z ratowników medycznych zaczął sprawdzać tętno mężczyzny i inne czynności życiowe. Jak się okazało, pijany 20-latek nagle przebudził się i uderzył pięścią w twarz 55-letniego ratownika. Pokrzywdzony doznał obrażeń głowy.

Sprawca został zatrzymany. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. Jak poinformowała Dziennik Zachodni rzeczniczka częstochowskiej policji, Joanna Lazar, wobec agresora zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum