Część lekarzy z "Matki Polki" wycofała oskarżenia pod adresem ginekologów

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2018 11:30

Z 21 lekarzy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, którzy podpisali się pod pismem oskarżającym kolegów ginekologów, ośmioro wycofało zarzuty dotyczące "wywierania nacisków" na młodszych lekarzy, by brali więcej dyżurów i nie wypowiadali klauzuli opt-out.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. FOT. PTWP

Oskarżenia zostały skierowane w formie pisemnej do komisji etyki Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.  Dotyczyły "wywierania nacisków" przez owych ginekologów na młodszych lekarzy. Mieli to robić, by nie wypowiadali klauzuli opt-out, a tym samym brali więcej dyżurów w klinikach ginekologiczno-położniczych "Matki Polki".

Obie strony wezwano na posiedzenie komisji etyki. Rozmawiano zarówno z lekarzami, którzy mieli wywierać naciski, jak i z częścią lekarzy, którzy podpisali się pod pismem.

Jak mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska, rzeczniczka Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi cytowana przez Dziennik Łódzki, nie wszyscy jednak mogli się stawić, więc kolejne osoby będą wysłuchane na początku lutego br.

W ICZMP klauzulę wypowiedziało ok. 200 lekarzy, czyli blisko połowa wszystkich pracujących w szpitalu. W całym województwie zrobiło to ok. 700 rezydentów i specjalistów - najwięcej w Polsce.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum